Platby a měny

Otázky týkající se plateb

  • Updated

Proč platba kartou neproběhne?

Chápeme, jak frustrující může být, když vaše platba při zadávání objednávky neproběhne. Ne vždy však můžeme určit, proč platba neproběhne, protože se to týká jak našich systémů zpracování, tak zúčtovacích systémů vaší banky.

Jako užitečnou radu vám doporučujeme překontrolovat, zda jsou všechny údaje zadány správně a odpovídají údajům na vaší kartě. Pokud se i nadále potýkáte s problémy, zvažte možnost použít jinou platební kartu nebo alternativní metodu, například PayPal. Pokud potřebujete s objednávkou pomoci, neváhejte se obrátit na člena našeho týmu zákaznické podpory, který vám rád pomůže.


Mám potíže s platbou na webových stránkách

Pokud máte potíže s naší platební sekcí, jsme zde, abychom vám pomohli. Abyste nám pomohli problém vyřešit, uveďte prosím následující údaje:


Způsob platby, který používáte.
Prohlížeč, který používáte.
Dejte nám vědět, zda máte povolen nějaký blokátor reklam.
Uveďte přesné produkty, které se snažíte objednat, včetně příchutí a množství.

Naším poskytovatelem platebních služeb je společnost Adyen, která upřednostňuje bezpečnost vašich transakčních údajů. Splňují požadavky standardu PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard).

Při platbě u nás se ujistěte, že jste zadali své údaje ve správném formátu, aby je systém přijal. Zde je několik tipů:
Zvolte správný typ karty, protože chyba zde může způsobit selhání platby, i když jsou všechny ostatní údaje správné.

V čísle karty nedělejte mezery.
Ujistěte se, že jméno držitele karty přesně odpovídá jménu uvedenému na kartě.
Zadejte datum platnosti karty výběrem měsíce a roku z rozevíracích polí.
Bezpečnostní kód jsou poslední 3 číslice ze zadní strany karty. Překontrolujte, zda se adresa a poštovní směrovací číslo shodují s registrovanou adresou karty, nikoli s doručovací adresou.

 

Po kliknutí na tlačítko "Pokračovat" se může zobrazit pole "ověřeno společností Visa" nebo "MasterCard SecureCode" s žádostí o zadání osobních hesel. Bez zadání těchto údajů se vaše objednávka neprovede. Pokud se v tomto bodě setkáte s problémy, obraťte se přímo na svou banku, protože pouze ona vám s tím může pomoci. Někdy se tomu říká 3D secure.

Před dokončením transakce musíte být zaregistrováni v systému MasterCard SecureCode nebo Verified by Visa. Většina lidí je již pro tuto dodatečnou ochranu karet zaregistrována.

MasterCard SecureCode je služba, která rozšiřuje váš stávající účet MasterCard. Poskytuje dodatečnou ochranu proti neoprávněnému použití karty při nakupování online.
Služba Verified by Visa chrání vaši kartu před neoprávněnými transakcemi a vyžaduje, abyste k autorizaci uvedli své heslo.
Obě tato opatření zvyšují vaši bezpečnost a důvěru při nakupování online.

Buďte si jisti, že Verified by Visa je oficiální služba Visa, nikoli podvod. Dodává vašemu online nakupování další vrstvu bezpečnosti a klidu.

Že se nacházíte ve skutečném procesu Verified by Visa, poznáte podle toho, že se vám zobrazí osobní zpráva, kterou jste poskytli při registraci do služby. Tato zpráva je známa pouze vám a vaší bance a potvrzuje pravost bezpečnostní obrazovky.

 

Verified by Visa a MasterCard SecureCode nejenže chrání vaši kartu před neoprávněným použitím, ale také prokazují, že internetový prodejce dbá na vaši bezpečnost. Tyto služby poskytují společnosti Visa a MasterCard, nejdůvěryhodnější elektronické platební systémy na světě.

Pokud nezadáte heslo pro Verified by Visa nebo MasterCard SecureCode, nebudeme moci vaši objednávku z bezpečnostních důvodů přijmout po telefonu.

 

Proč jsem ještě neobdržel/a peníze zpět?

Když pro vás zpracujeme vrácení peněz, může trvat až 10 pracovních dnů, než se objeví na vašem účtu, v závislosti na postupech vaší banky. Než se na nás obrátíte, nechte prosím uplynout tuto desetidenní lhůtu, než se peníze objeví na vašem účtu.

Pokud jste v této lhůtě neobdrželi peníze zpět, doporučujeme vám rovněž kontaktovat vaši banku. Ta by vám měla být schopna poskytnout informace o tom, kdy budete mít tyto prostředky k dispozici.

 


Jak jsou mé osobní údaje zabezpečeny?

Veškeré vaše platební údaje zpracovává náš poskytovatel platebních služeb, společnost Adyen, která dodržuje standardní bezpečnostní opatření (úroveň 1 PCI DSS) pro ochranu vašich údajů.

Pokud se rozhodnete otevřít si u nás účet, budete mít v té době možnost uložit své platební údaje. Tyto údaje nejsou uloženy v našem systému, ale u společnosti Adyen. Jejich systém umožňuje uchovávat údaje o kartách, aniž by je skutečně ukládal. Převádějí vaše citlivé platební údaje na zabezpečený token nebo "alias", čímž zajišťují, že můžete zpracovávat transakce, aniž by bylo ohroženo zabezpečení údajů o kartě.

Was this article helpful?

Comments

0 comments

Please sign in to leave a comment.